Stolní tenis PDF Tisk Email

 

Velkopopovický zpravodaj 6/2015 :

Stolní tenisté na prvním místě v soutěži družstev

Zdeněk Petřík, vedoucí oddílu

S blížícím se létem končí každoročně všem stolním tenistům závěrečná

část dlouhodobých soutěží. Poslední bitvy o postup či sestup postupně

utichly a přišel čas na závěrečné hodnocení umístění družstev Sokola

Velké Popovice.

Družstvo A bez účasti svého nejlepšího hráče Adama Randáka nemělo

v této těžké soutěži mnoho nadějí na úspěšný výsledek. Skončilo

v tabulce Krajské soutěže 1. třídy na posledním místě a čeká je tedy

přímý sestup o soutěž níže. Adamovi přejeme brzký návrat ke sportovním

aktivitám, to je určitě teď to nejdůležitější. Družstvo B splnilo

svůj hlavní cíl – udržet pro oddíl Okresní soutěž 1. třídy. Pohlídalo

si dostatečný bodový odstup od sestupové příčky a skončilo na celkovém

desátém místě. Družstvo C svůj výkon oproti podzimní části

soutěže dokázalo ještě zlepšit a nakonec skončilo v OP 2. třídy šesté.

Velký podíl na dobrém výsledku družstva má jeho nejlepší hráč Martin

Dvořák, který svou dobrou formu prokazoval i v zápasech „Béčka“

v OP1. Nováček v soutěžích, družstvo D, za které většinu zápasů odehrála

naše mládež, se v soubojích s dospělými neztratilo a nikomu nic

nedarovalo. Ve své premiéře v Okresní soutěži 3. třídy vybojovalo dvě

cenné výhry a obsadilo nakonec předposlední 11. místo.

Největším překvapením uplynulých soutěží byl pro náš oddíl bezesporu

výsledek našich dětí v bodovacích turnajích mládeže, kterých se

zúčastnilo celkem osm oddílů z našeho regionu. Přesto že šlo vlastně

o jejich první závodní sezónu, od prvního turnaje začali sbírat nejen

body, ale i umístění na stupních vítězů. V soutěži dorostenců se naše

naděje Martin Strnad mohl měřit jen v soubojích s nejlepšími žáky,

protože žádného z jeho vrstevníků ostatní oddíly do soutěže nepřihlásily.

Přesto je jeho bezchybný výkon i působení v soutěži dospělých

velkým příslibem pro další sezónu. V soutěži starších žáků nastoupili

oba naši zástupci sice každý pouze ve třech z celkového počtu pěti

turnajů, přesto byli nakonec úspěšní. Ondra Kaválek pokaždé stanul

na stupních vítězů. Dvakrát byl třetí a jednou dokonce slavil vítězství.

Tím si zajistil celkové třetí místo. Vašek Černý pokaždé bodoval, dvakrát

skončil těsně pod „stupni vítězů“ a výsledkem je pěkné sedmé

místo z celkového počtu 13 hráčů. Oba svými výkony přispěli k pomyslné

„bronzové medaili“ v této kategorii pro náš oddíl.

Naprostým úspěchem našeho oddílu pak skončila soutěž mladších

žáků. Kája Strnadová, Radim Kaválek a Vojta Beneš dokázali společně

posbírat celkem sedm umístění na stupních vítězů. Vojta byl jednou

třetí, Radim má jedno druhé a dvě třetí místa a bojovné výkony naší

Káji ji dovedly nejen ke dvěma vítězstvím a jednomu druhému místu,

ale nakonec i ke konečnému prvnímu pořadí mezi 37 účastníky. Vynikající

celkové druhé místo Radima a výborná šestá příčka pro Vojtu

pak zajistilo Sokolu Velké Popovice vítězství i v soutěži družstev. Velké

poděkování za tyto výsledky pak patří hlavně trenérovi Petru Semrádovi

a také všem dobrovolníkům z řad rodičů i dospělých hráčů,

kteří se snažili Petrovi s prací pomáhat.

Velmi potěšitelné bylo i to, že řada členů oddílu, dětí i dospělých se

společně s dalšími Sokoly zúčastnila jarního úklidu okolí Sokolovny

v rámci tzv. Ladova kraje a ukázala tak, že lhostejnost ke svému okolí

a životnímu prostředí je jim cizí.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oddíl stolního tenisu Sokola Velké Popovice má již dlouholetou tradici. Hrála se zde již i 3.liga. Momentálně hrajeme jednu krajskou soutěž II.KPC a tři okresní soutěže 1.OP, 2.OP a 3.OP.

Tréninky jsou v tělocvičně Sokola Velké Popovice (vchod od kurtů) každé pondělí, středu a po konci sezóny se hraje i pátek.Během sezóny se hrajou okresní zápasy v pátek a krajské jednou za 14 dní o víkendu (sobota 17:00 a neděle 10:30).

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.5.2013 TJ Sokol - Stolní tenis

 

Uplynulá sezóna stolního tenisu ve Velkých Popovicích se zařadí mezi ty nejúspěšnější. Naše Áčko se po úspěšné operaci a rehabilitaci dočkalo „návratu“ dlouhodobě zraněného člena základní sestavy Petra Semráda a i díky tomu se probojovalo do závěrečného Play-off Krajské soutěže 2.třídy. Postupně došlo až do finále a po dvou výsledcích 8:10 a 10:8 odjeli naši hráči v neděli 21.4. ke třetímu rozhodujícímu zápasu na stolech vítěze základní části Tatranu Sedlčany B. Tam podali výborný výkon nejen naše jednička a dvojka Adam Randák a Milan Stupavský, ale skvěle zahrál i Petr Semrád, když v poslední dvouhře za vyrovnaného stavu 8:8 právě naše trojka dokázala porazit jedničku na soupisce soupeře nejtěsnějším rozdílem 3:2 na sety a 11:9 na míčky. Po těsné výhře 9:8 se tak naše družstvo probojovalo po roce opět do KP 1.třídy. Sluší se též připomenout, že na úspěšném tažení se během soutěže podíleli i dva mladí patnáctiletí hráči Filip Bialas a Petr Truc ml. kteří u nás hráli na střídavý start z Sportovní Jižní Město o.p.s.

V regionálních soutěžích bylo díky příchodu několika nových hráčů možno složit tři družstva a obsadit tak všechny soutěže. Cílem startu v OP1 bylo dát prostor širšímu výběru hráčů a pokusit se o umístění v klidném středu tabulky. To vyšlo dokonale, Béčko odehrálo několik zápasů co šlo v nejsilnější sestavě a ostatní v poklidu s náhradníky. Nakonec skončilo na šestém místě a někteří náhradníci se svými výsledky ve vyšší soutěži rozhodně neztratili. Obdobně probíhalo tvoření „sestavy“ i v OP2 a i Céčko nakonec skončilo na pěkném – tentokrát sedmém místě. Nové družstvo D, složené z dorostenců doplněné o starší hráče odehrálo soutěž OP3 a ve svém prvním roce skončilo na předposledním místě. Naši mladí sbírali cenné zkušenosti v zápasech se staršími zkušenými hráči i s dravým mládím z oddílů, kde mají žákovské základny a po skončení soutěží mají několik cenných „skalpů“ které jsou příslibem do budoucna.

Tuto sezónu se navíc podařilo přivést ke stolnímu tenisu i několik žáků a začít tak s budováním organizované mládežnické hráčské základny. Tréninku žáků se ujal Petr Semrád a za pomoci rodičů a dalších nadšenců se mu zatím daří tréninky velmi dobře organizovat. Bohužel stejné nadšení neprojevilo místní obecní zastupitelstvo a naši žádost o finanční podporu na nákup sportovního vybavení pro žáky nepodpořilo. Smutné je, že ačkoliv zastupitelstvo deklarovalo zájem, použít peníze, které dostalo od státu na sport pouze pro mládež odhlasovalo jeho podstatnou část na úhradu provozních nákladů Slavoje Plzeňskému Prazdroji. Tedy zřejmě za led který slouží velkou měrou i dospělým a navíc k placeným pronájmům.

Je třeba končit optimisticky a říci, že se s tím jako vždy vypořádáme. Zvykli jsme si na to, že podpora sportu ze strany OÚ pro TJ Sokol je od roku 2009 nulová a za uplynulých 22 let obnovené činnosti Sokola v obci (prosím nezaměňovat s finanční pomocí na rekonstrukce vrácené budovy zdevastované špatným dlouholetým hospodařením místní TJ Slavoj a MNV) byla a zřejmě vždy bude jen kapičkou v moři financí směřujících úplně jiným směrem.

Naštěstí je dnes naše TJ finančně soběstačná a tak jak říkal pan Werich „Jedeme dál kočárem bílým kolem černých skal“. Na závěr bych chtěl popřát všem aktivním hráčům i přátelům stolního tenisu hezké prožití léta a na podzim u našeho sportu nashledanou.

 

Zdeněk Petřík – vedoucí oddílu